actonel manufacturer coupon love you gift baskets him botanic choice online coupons hy-vee gift card kiosk

Akıllı telefonlar ilk çıktığı yıllardan itibaren birçok değişiklik gerçekleştirerek günümüze kadar geldi. Ancak belki de değişikliğin pek yaşanmadığı bir tek özellik var o da batarya. Yıllar geçse de bir akıllı telefonun bataryası bir günü pek geçmiyor. Bu belki bir pazarlama stratejisi olabileceği gibi belki de günümüz teknolojisinin henüz günler süren batarya kullanım süresini sağlayacak teknolojiye ulaşmadığının da bir göstergesi olabilir. Peki mevcut imkanlar altında telefonlarda batarya kullanım süresini uzatmak için neler yapabiliriz?Otomatik Parlaklık

Şüphesiz akıllı telefonların en çok pil tüketen parçası ekranlarıdır. Ekran parlaklığının yüksek olması göze hoş gelen bir görüntü sunarken aynı oranda da pil tüketiminin artmasına sebep olmakta. Uzun ömürlü bir batarya süresi için ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlayabilirsiniz böylece ışığın az olduğu ortamlarda ekran parlaklığı düşürülerek bataryadan kazanç sağlayabilirsiniz.

Android Telefon  Hızlandırma

Açık Kalan Uygulamalar

Günlük hayatımızda telefonlarımızda çok sayıda uygulama kullanmaktayız. İyi optimizasyonu olmayan uygulamalar arka planda çalışmaya devam ettikleri sürece hem batarya kullanım süresini düşürmekte hem de veri kullanımını arttırmaktadır. Telefonunuzun ekranını kilitlemeden önce çalışan uygulamalarınızı kapatarak batarya kullanımınızı uzatabilirsiniz.

Güç Tasarrufu

Güncel akıllı telefonların hepsinde güç tasarrufu sağlayacak modlar bulunmakta. Gün içerisinde telefonunuzu çok yoğun kullanmadığınız saat aralıklarında ve yüksek performansa ihtiyaç duymadığınız zamanlarda güç tasarrufu modunu aktif ederek cihazınızın kullanım süresini uzatabilirsiniz. Ancak bu durum sonrasında işlemci performansı kısılacağı için normal kullanıma göre cihazınızda yavaşlama hissedebilir ve performans kaybı yaşayabilirsiniz.

Konum

Batarya kullanım süresini uzatma yöntemlerinden biri de konum ayarını kapatmak olacaktır. Mobil cihazlarımızda yüklü olan uygulamaların tamamına yakını konumumuza erişmek istiyor. Konum erişimine ihtiyacınız olmadığı uygulamalarda konum erişime izni iptal ederek ve ihtiyaç duyulduğu zaman aralıklarında konum erişiminizi açarak bataryadan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*