dicksons gift shop coupon code hot electronics gifts 2013 unisex gifts under .00 best gifts for my bride wedding gifts for the bridesmaids

2019 yılı sonlarında Çin’de başlayan korona virüs salgınının etkileri son bir aydır ülkemizde de ciddi bir şekilde hissedilmektedir. Salgının ülkemizde yayılmasını engellemek adına ülkemizde okullar 30 Nisan tarihine kadar kapatıldı. Bu süre içerisinde birçok okul uzaktan eğitim sistemine geçiş yaptı. Bu uzun sürede çocuklar için kodlama eğitimi öğretebileceğiniz web sitelerini ve yazılımlarını sizinle paylaşıyoruz

Scratch

6-16 yaş grubundaki çocukların kodlama eğitimini hedefleyen, blok tabanlı bir programdır. Hem çevrimiçi hem de uygulamasını indirerek çevrimdışı kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Scratch ile çocuklarını kendi hikayelerini oluşturabileceği gibi kendi oyunlarını da tasarlayabilirler.

Code.Org

Çocuklar için kodlama eğitimi veren web sitelerinden birisi de code.ord. Kodlama dünyasına yeni adım atacak öğrenciler için başlangıç noktası diyebiliriz. Scratch’ta olduğu gibi okul öncesi öğrencilerinin de çok rahat faydalanabileceği bir web sitesi. Çocuklara çeşitli içerik ve oyunlarla birlikte kodlamayı öğrendiği bir çevrimiçi ortam. 

Kodu

Kodu, diğer uygulamalardan farklı olarak sanal sınıflar oluşturarak kod yazmaya olanak sağlıyor. Kodu ile çocuklar kendi oyunlarını tasarlayarak kodlama öğreniyorlar.

Code Combat

Çocukların en çok sevdiği servilerin başında geliyor. Programlamaya yeni başlayan öğrencilerin gelişimlerini macera dolu etkinliklerle ilerletebildiği bir servis. Bu etkinler öğrencilerin motivasyonunun artmasını sağlayarak daha istekli hale getiriyor.

Compute It

Compute it diğer servislerden farklı olarak çocuklara kodlama öğretmeyi hedefleyen bir servis. İlkokul seviyesindeki çocuklar için kodlama öğretebileceğiniz bir servis. Bu servis, ekranda verdiği kodları çalıştırarak çocuklara kodlamayı öğretmeyi amaçlıyor. Böylelikle öğrenci hem kodun çalışma mantığını hem de algoritma mantığını daha iyi kavrıyor.

Cody

Yine ilkokul seviyesindeki öğrenciler için kıllanabileceğiniz EBA bünyesinde bulunan bir servis. 3 aşamadan oluşan bu yapı, öğrenciye verdiği görevleri kodlama yaparak geçmesini amaçlıyor. Böylelikle öğrenci sorunlara karşı farklı çözümler üreterek problem çözme yeteneğini ve kodlama becerisini geliştirebiliyor.

Bu kötü günleri avantaja çevirmek için güzel fırsat. Yukarıda belirtmiş olduğumuz servisler sayesinde öğrenciler için kodlama eğitimlerinin devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*