OLED tabanlı ekranların kullanımın yaygınlaşması ve kullanıcıların istekleri doğrultusunda bir çok firma yazılımları üzerinde karanlık modları sunmaya başlamıştı.Bilindiği üzere OLED ekranlar siyah renleri daha başarılı sunduğu gibi daha enerji tüketimi gerçekleştiriyor.

macOS Mojave İçin Geliyor

Apple tarafında ise bilindiği üzere son dönemlerde kullanıcılar tarafından cihazlarda karalık temanın gelmesi yönünde baskı vardı. Apple kullanıcıların isterlerini değerlendirmiş gibi görünüyor zira 24 Eylülde yeni yayınlayacağı macOS Mojave sürümünde karanlık tema desteğinide sunacak. Apple’ın bu hamlesi diğer firmalarıda harakete geçirmiş durumda.

Google, Chrome için macOS’un yeni sürümünde karanlık tema sunmak için harekete geçmiş durumda.  Aralık ayında yayınlanması beklenen Chrome 71 sürümünde karanlık tema desteğinin gelmesi bekleniyor. Ancak bu güncellemenin diğer işletim sistemlerine ne zaman geleceği hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.Tahminler Google’ın diğer platformlar için güncellemeyi çok bekletmeyeceği yönünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*