Apple, yakında gerçekleşeşek olan WWDC etkinliklerinde yeni işletim sistemlerini tanıtacak. Tanıtımın ardından yeni işletim sistemlerinin geliştiricilere açılması bekleniyor.

Kullanıcılar tarafından tanıtımı en çok merak edilen iOS 12 işletim sistemi. Apple’ın yeni işletim sisteminde görsel arayüzden daha çok yazılımın kararlılığına önem vermesi bekleniyor.Apple’ın en iyi olduğu konuda iOS 11 ile birlikte ciddi problemler yaşadığı herkes tarafından biliniyor.

iOS 12 Hangi yenilikler ile birlikte gelecek?

iOS 12 ile birlikte kullanıcılar tarafından uzun zamandır merakla beklenen karanlık temanın gelmesi bekleniyor. Özellikle Android tarafında tüm üreticilerin benzer çözümler sunmasının ardından Apple’ında benzer bir çözüm üretmensine kesin gözüyle bakılıyor.

iphone X ile birlikte gelen Animoloji özelliğine yeni Animojilerin eklenmesi ve özelleştirilebilme anlamında geliştirilmesi bekleniyor.

 

Tanıtımı ile beraber büyük yankı uyandırdan ancak Google’ın hamlesi ile son zamanlarda popülerliğini kaybetmiş olan Siri üzerinde de geliştirmelerin yapılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Bu yeniliklerinin yanında sistem kararlılığı ve performansı ile ilgili geliştirmelerin yapılması bekleniyor.

iOS 12 tüm detayları WWDC etkinliğinde ortaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*