iOS 12 Güncellemesi Yayınlandı – Yeni Özellikler Apple tarafından aylardır geliştirmeleri devam eden iOS sürümünün, yeni iPhone’ların ardından final sürümü yayınlandı. Yeni güncelleme ile birlikte pek çok yenilikte bizleri bekliyor.

iOS 12 Yenilikleri

iOS7 sürümünün ardından tasarım anlamında değişikliği gitmeyen Apple bu sürümde de tasarımsa bir değişiklik sunmuyor. iOS 11 ile stabilize sorunları yaşayaşan firmanın yazılımın optimizasyonuna odakladığı görülüyor.
Yeni gelen güncelleme ile birlikte ilk göze çarpan detay uygulama açılışlarının hızı. Önceki sürüme göre gözle görülür bir fark olduğunu söyleyebiliriz. Yeni işletim sisteminde iPhone X ile beraber gelen ARKit bu sürümle ile beraber 2.0 olarak güncellenerek beraberinde önemli değişiklikleride getiriyor.

Beklenen Bildirim Hamlesi

Apple kullanıcılarının bugüne kadar en çok dert yandığı konuların başında gelen bildirimlerin gruplanmaması durumu sonunda tarihe kavuşuyor. Özellikle bir uygulama üzerinden çok sayıda bildirim gelmesi önemli bildirimlerini gözden kaçmasına sebep olabiliyordu. Yeni gelen gelen özellikle beraber bu dağınıklık ortadan kalkıyor ve bildirimler uygulamalara göre gruplanıyor.
Diğer dikkat çekici bir yenilik ise pil kullanımda. Eski sürümlerde sadece temel kullanım bilgileri görüntülenebiliyorken artık hangi uygulamanın ne kadar pil tükettiğini, ne kadar süre kullandığını görebilecek hatta uygulamaya kullanım süresi tanımlayabileceksiniz.

Siri artık daha kullanışlı !

İlk çıktığı dönemlerde büyük ilgi gören Siri günümüzde diğer firmaların sesli asistanlarından geri kaldığını söyleyebiliriz. Durumun farkında olan firma bu alanda da yeniliğe gitti. Sesli asistana artık özel kelime ya da cümleler tanımlayabilecek ve tanımlamış olduğunuz bu kelime ile uygulamayı yönetebileceksiniz. Yine ilk olarak iPhone X ile beraber karşılaştığımız Animoji sayısı artık daha fazla. iOS 12 ile birlikte gelen diğer bir yenilik ise FaceTime üzerinde yapılan gurup konuşmalarının 32 kişiye kadar desteklemesi. Aynı zamanda bu yenilik iMessage üzerinden anlık olarak gönderdiğiniz fotoğraflara filtre eklemenizi de sağlıyor

Nasıl Yüklenir ?

Cihazınızı iTunes üzerinden güncelleyebilir ya da cihazınız üzerinden aşağıdaki adımları takip ederek güncelleyebilirsiniz. Ayarlar > Genel Yazılım Güncellemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*