markiplier open gifts wine and dine wisconsin coupon gift items business india ennis floral gifts

Apple’ın Eylül ayında tam sürümünü yayınlayacağı iOS 13 beraberinde birçok yenilik ile birlikte geliyor. İşte iOS 13 yenilikleri.

Koyu Mod (Gece Modu)

Bilindiği üzere gece modu özelliği uzun bir süredir Android dünyasında kullanılıyordu. Apple kullanıcılarının yıllardır beklediği koyu mod özelliği iOS 13 ile birlikte geliyor. Bu özellik sayesinde karanlık ortamlarda gözlerinizi yormadan cihazı kullanmanıza olanak sağlıyor. iOS 13 ile birlikte yerleşik uygulamalar koyu mod özelliğine entegre bir şekilde güncellenmiş olacak.

Fotoğraf ve Kamera

Yeni sürüm ile birlikte değişikliğe gidilen yerlerden biri de fotoğraflar. Fotoğraflar uygulamasında sekmeler yeniden düzenleniyor. iOS 13 ile birlikte anılarınız gün, ay ve yıllara göre yeniden düzenlenmiş olacak. Böylece aradığınız fotoğrafı bulmak daha kolay hale geliyor.

Portre modunda ışık yoğunluğu değiştirilebilir olacak. Fotoğraf düzenleme özellikleri  iOS 13 ile beraber tamamen yenilenmiş durumda. Yeni sürüm ile birlikte yenilenen tasarım ve ek özellikler kullanıcılar ile buluşacak.

Video düzenleme kısmında ise fotoğraflar düzenleme kısmında kullandığınız araçların birçoğu kullanılabilir olacak.Harita

Yeni harita uygulamasında şehirleri 360 derece gezebileceğiniz bir özellik sunuluyor. iOS 13 yenilikleri arasında bulunan özelliğin şimdilik ABD’deki bazı şehirlerde kullanılabilir olacağını hatırlatmakta fayda var.

Siri

Önceki sürümde Siri içerisinde gelen Kestirmeler, artık yeni bir yerleşik uygulama oalrak sunulacak. Yerleşik olarak gelen Kestirmeler uygulamalar sayesinde Siri, uygulamalarla çok daha güçlü çalışıyor.

Memoji ve Mesajlar

Artık mesajlarda bir profil fotoğrafı belirleyebilir ya da kendi memojinizi kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile iletişime geçtiğiniz zaman seçtiğiniz memoji ya da fotoğraf görünebilir olacak.

Oluşturmuş olduğunuz memojiler klavyenize çıkartma paketi olarak yükleniyor ve bu çıkartmaları üçüncü taraf uygulamalar ile kullanabiliyorsunuz. Memoji sayesinde yazışmalarınız daha eğlenceli bir hale geliyor.

Performans

iOS 13 yenilikleri arasında en önemli özellik performans alanında bulunuyor. Yeni güncelleme ile birlikte uygulamalar iki kat daha hızlı açılıyor. Yine bu sürüm ile birlikte uygulama indirme boyutlarına düşüyor.

Diğer iOS 13 Yenilikleri

Apple Store üzerinde mobil veri ile uygulama indirmede bulunan sınır artık kaldırılabiliyor. Herhangi bir boyut kısıtlaması olmadan uygulamaları indirebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Apple Music’te albüm kapakları da gösteriliyor.

AR uygulamaları ile sanal nesneler oluşturulabiliyor ve bu nesneleri insanların arkasına ya da önüne yerleştirebiliyorsunuz.

Anımsatıcılar uygulaması yeni sürüm ile yeniden tasarlanıyor.

iOS 13 ile birlikte bazı uygulamaların ikonları değişiyor.

iOS 13 şuan için beta aşamasında halka açık bir şekilde yayınlanıyor. Bağlantıya tıklayarak Apple hesabınızda giriş yaparak beta profilini cihazınıza indirebilir ve beta sürümünü cihazınıza yükleyebilirsiniz. Ancak indirdiğiniz sürüm kararlı bir sürüm olmadığını hatırlatma fayda var. Bu işlem öncesinde cihazınızın iTunes üzerinde yedeğiniz almanızı öneririz. Problem yaşamanız durumunda almış olduğunuz yedekten geri dönebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*