Apple’ın mac cihazları için tanıttığı macOS Mojave güncellemesi bugün yayınlanacak. Yeni güncelleme ile beraber bir çok yeni özellikte gelecek. Yeni güncellemenin Türkiye saati ile 20’de yayınlanması bekleniyor.

Karanlık Mod Geliyor

Mojave Karanlık Mod
Mojave Karanlık Mod

Kullanıcılarının önerini dikkate alan firma yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte koyu mod desteği de sunacak. Özellikle akşam saatlerinde çalışanlar için büyük beğenisi toplayacak gibi görünüyor.Koyu mod ile beraber yerleşik gelen uygulamalar koyu temayı desekleyecek. 3. Parti geliştiricilerinde karanlık mod için kısa süre içerinde güncellemeler yayınlaması bekleniyor.

Dinamik Masaüstü

Yerleşik gelen masaüstü görselleri artık günün saatine göre değişiklik gösterecek.

Belge ve Dosya Gruplandırma

Mojave Dosya Gruplama

macOS Mojave güncellemesi ile beraber gelecek yeni bir özellik ise dosya ve belgelerinizin gruplandırması. Belge Grupları, dosyalarınızı otomatik olarak ilgili oldukları gruplar altında toplayarak masaüstünüzü dağınıklıktan kurtaracak. Gruplama biçimini de isteseniz tarihe göre ayarlayabiliyorsunuz.

Geliştirilmiş Finder Özellikleri

 

macOS Mojave ile, Finder daha da yetenekli hale geliyor. Şimdi, aradığınız o belgeyi görünüşünden ayırt edip kolayca bulabilirsiniz. Bir dosyanın tüm üst verilerini anında görebilirsiniz. Ve bir uygulama bile kullanmadan dosyalar üzerinde Hızlı Eylemler gerçekleştirebilirsiniz.

FaceTime Geliştirmeleri

Bilindiği üzere iOS 12 güncellemesi ile birlikte FaceTime üzerinde 32 kişiye kadar grup sohbeti yapılabiliyordu. Yeni gelecek güncelleme ile birlikte mac üzerinden de 32 kişiye kadar grup görüşmesi sağlayabileceksiniz.

Ek Uygulamalar

Yeni sürüm ile beraber iPhone’larda sık kulladığımız uygulamaların başında gelen Borsa ve Sesli Notlar uygulaması da artık mac cihazlara geliyor. Her ne kadar ülkemizde fazla kullanılmayan Apple’ın akıllı ev sitemleri için geliştirmiş olduğu uygulama olan Ev uygulaması da gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*