Mac’te Imap E-posta Kurulumu Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok işimizi e-posta üzerinden gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla e-posta hesaplarımızı sık sık kontrol etmemiz gerekiyor. E-postaları gözden kaçırmammak için tüm cihazlarımıza kuruyoruz. Kurulum yapmış olduğumuz cihazlardan biri ise Mac. Peki Mac cihazlara imap olarak nasıl kurulum yapılır?

İlk olarak cihazımızda  sistem tercihleri menüsünden internetne hesaplarımıza tıklamamız gerekiyor.

E-posta kurulumunuz yapacağımız servis kendimize ait bir servis olduğu için açılan sayfadan başka bir hesap ekle seçeneğini seçmemiz gerekiyor.

Kurulum işlemleri şimdi başlıyor diyebiliriz. İlk olarak servisleriniz üzerinde oluştumuş olduğunuz e-posta adresi ve parola bilginizi yazmanız gerekecektir. Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan eminseniz giriş yap butonuna tıklayarak sonraki adıma geçebilirsiniz.

Açılan pencerede e-posta adresinizi ve parola bilginizi yeniden yazmanız gerekecektir. Kullanıcı adı bölüme ise (alıcı adresin ekranında görünecek bölümdür) isminizi ya da farklı bir bilgi yazabilirsiniz.E-posta hesaplarınızı birden fazla cihaz üzerinde kuracaksanız hesap türünü imap olarak seçmeniz gerekecektir.

E-posta sunucu adresleri genel olarak mail.alanadiniz.com olarak tanımlıdır. Eğer farklı bir tanımlama yapmısanız tanımlama yapmış olduğunuz e-posta sunucu adreslerini yazmanız gerekecektir. Bu bilgileri bilmiyorsanız hosting/sunucu servis sağlayıcınız ile iletişime geçerek bilgilerinizi talep edebilirsiniz.

Servis sağlayıcınız, e-posta sunucuları üzerinde SSL kurulumu sağlamamışsa giriş yap butonuna tıkladığınızda güvenlik uyarısı alacaksınız. Servis sağlayıcınız e-posta sunucuları üzerinde SSL sertifikası tanımlması yaptıysa herhangi bir uyarı almadan kurulum işleminiz tamamlanacaktır.

Sertifika uyarısı almanız durumlarda sürdür butonuna tıklayarak Mac üzerinde imap olarak e-posta kurulumunuz tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*