cute boyfriend gifts pinterest formosa taipei lexington ma coupon giftigste schlange australia oshkosh outlet coupons 2012 best christmas gift for wife ever bic comfort 3 coupon

Scratch Hakkında

MIT Medya Laboratuarında geliştirilen Scratch görsel bir proglama dilidir. Görsel bir arayüz sunması sebebi ile özellikle programlamaya yeni başlayanlar ve ilkokul bilgisayar derslerinde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Oldukça sadece bir arayüze sahiptir. Türkçe dil desteğininde olduğunu hatırlatmak isteriz. Programı açtığınzda sol kısımda menüler sizleri karşılıyor. Bu menüler işlevlerine göre guruplandırılmıştır.Böylelikle yapmak istediğiniz hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

İlgili resim

Çalışma alanınıza eklemiş olduğunuz karakterleri sol kısımda bulunan kod blokları hareket ettirebilir ve animasyonlar oluşturabilirsiniz.

Kod satırını çalışma alanınızza eklemek için kod satırını farenizin sol tuşuna basılı tutarak sürükle-bırak yöntemi ile bırakmanız yeterli olacaktır.

Uygulama ile yapabilecekleriniz hayal gücününüz ile orantılıdır. Çok sayıda animasyonlar yapabileceğiniz gibi oyunlarda oluşturabilirsiniz. Görsel bir yapısı olması sebebi ile ilerleyen yıllarda kullanım oranın çok daha yaygınlaşması bekleniyor. Mevcut bilgisayar dersine ait müfredatın günümüz ihityaçlarını karşılamadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Yeni düzenlemeler ile birlikte Scratch‘ın adını daha çok duyacakğız.

Scratch’ı Nasıl indirebilirim ?

https://scratch.mit.edu/download Adresinden rahatlıkla indirebilirsiniz. çok yüksek bir sistem gereksinimine ihiyaç duymamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*