gifted child program mississauga ny and company coupons online philadelphia school tax extension coupon vistaprint banner coupon code amazon discount coupons for electronics oakbrook shopping center gift card

Günümüzde insanların en çok önem verdiği kavramların başında gelir zaman. Birçok insan zamanı olmadığı için yapacaklarını ertelemektedir. Peki kaçımız zamanı verimli kullanıyor? Zamanı verimli kullanma için neler yapıyoruz? Büyük bir kısmımız aslında zamanımızın büyük çoğunluğunu boşa harcıyoruz.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber işlerimizi daha hızlı bir şekilde halledebiliyoruz. Kullanmış olduğumuz akıllı telefonlardan saatlerce sürebilecek bir işi dakikalar içerisinde tamamlayabiliyoruz.  Teknoloji hayatımızı bu kadar kolaylaştırmasına rağmen hala zamanın yetersizliğinden yakınıyoruz. Bunun temel sebebi teknolojinin bize kazandırmış olduğu zamanı tamamen yanlış kullanmamızdan kaynaklanıyor.Teknoloji sayesinde kazanmış olduğumuz bu zamanı yine teknolojinin bize kazandırmış olduğu sosyal medya üzerinde harcıyoruz. Kendimize ayırabileceğimiz zamanımızı tamamen gereksiz bir şekilde tüketiyor asıl yapmamız gerekken işleri erteliyoruz. Sadece bu kayıp bununla da sınırlı kalmıyor. Özellikle kişisel gelişimimize ayıracağımız vakti insanları nerede yaptıklarını, ne yediklerini vs. bunları öğrenmek için geçiriyoruz.

Zamanı Verimli Kullanma İçin Öneriler

  •  Mümkün olduğunda sosyal medya sitlerinde az vakit geçirmeye çalışın. Bu ihtiyacınız olan zamanı kazandıracaktır.
  • Uyku düzeninize dikkat edin. 6 saatlik uykunun üzerine çıkmamaya dikkat edin ve çok geç saatler uyanmamaya özen gösterin.
  • Sağlığınıza ve beslenmenize dikkat edin. Düzenli olarak spor yapmaya özen gösterin.
  • Boş vakitlerinizde kişisel gelişiminize katkıda bulunacak kitapları okuyun.
  • Yine kişisel gelişiminize yararlı olacak kurslara yazılın. Kendinizi uzmanlaştırabileceğiniz herhangi bir kurs olabilir.
  • Sürekli olarak öğrenmeye çalışın. Öğrendiklerinizi yeterli olarak görmeyin. Yeni bilgi öğrenmeye her zaman açık olun.
  • Enerjinizi yükseltecek ve hayatın stresin sizleri uzaklaştıracak bir hobiniz mutlaka olsun.
  • En önemlisi ise mutlaka başlayın. Yeni bir başlangıç yapın ve asla karamsarlığa kapılmayın.

1 comment

  1. Merhabalar 🙋 Zaman yönetimiyle ilgili yazınızda verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkür ederim. 💚 İzninizle, ben de ‘’Etkili Zaman Yönetimi’’ kitabıyla ilgili yazmış olduğum blog yazımı sizlerle paylaşmak isterim: https://www.tarz2.com/zamanini-akillica-degerlendir linkinden ulaşabilirsiniz. 👐 Yazılarınızın devamının gelmesi dileklerimle, keyifli okumalar dilerim. 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*